Inwestując w ciągnik, prawdopodobnie nie jest on jeszcze zarejestrowany, a wtedy zwyczajnie nie możecie nim wrócić do swojego gospodarstwa. Podobna sytuacja może mieć miejsce, w przypadku inwestycji w niesprawny lub uszkodzony model. Pamiętajcie, że poruszanie się pojazdami uszkodzonymi jest niebezpieczne dla Was i osób korzystających z ruchu publicznego. W efekcie policja może zabrać Wam dowód rejestracyjny, który odzyskacie dopiero po naprawie.
Okazuje się, że można tego uniknąć, ponieważ transport ciągnika to usługa, z której powinni skorzystać wszyscy rolnicy nabywający nowe maszyny do pracy pracy dla swojego gospodarstwa. Jak to zrobić? W dalszej części materiały przybliżymy wszystkie elementy związane z zamówieniem usługi i aspektami wyboru.
Transport ciągnika w dobrej cenie? To możliwe!
Każdy specjalista prowadzący firmę (niezależnie, czy mowa o działalności produkcyjnej, czy gospodarstwie rolnym), szuka sposobów, które pozwolą mu na zaoszczędzenie maksymalnej ilości środków. Transport ciągnika wydaje się być dość trudnym zadaniem, do którego niezbędne są odpowiednie uprawnienia oraz narzędzia, np. dźwig, wyciągarki itp.
Jeśli jednak Wasza maszyna ma możliwość swobodnej jazdy na kołach, warto poinformować o tym wcześniej, ponieważ sama usługa będzie dużo szybciej przeprowadzona. Wiążą się z tym także mniejszy koszty i dużo bardziej atrakcyjna cena.
Bezpieczeństwo ciągnika podczas transportu
Zabezpieczenie transportowanych maszyn to podstawa, o której należy pamiętać. Zamawiając kompleksową usługę teoretycznie można liczyć, że firma się już wszystkim zajmie, lecz wcześniej trzeba przedstawić jej niezbędne informacje, np. czy dany model jeździ. W przypadku maszyn bez kół zadanie jest utrudnione, ponieważ potrzebne są dodatkowe narzędzia, np. wciągarki lub nawet dźwig transportowy, którym obiekt zostanie przeniesiony dosłownie na platformę. Dopiero gdy znajdzie się on w odpowiednim miejscu i zabezpieczony klinami, kołkami i pasami, można mówić, że transport ciągnika został odpowiednio przygotowany.
Czy samodzielnie można to zrobić?
Dysponując odpowiednimi narzędziami można, lecz niewiele firm i gospodarstw posiada ciężkie maszyny pozwalające na ładowanie i rozładowanie transportu. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że koniecznie trzeba zadbać o pracowników posiadających stosowne uprawnienia, gdyż bez tego, niemożliwy jest przewóz i przejazd z punktu a do b. Pamiętajcie, że czasem lepiej powierzyć jakieś zadaniem innym fachowcom, ponieważ chociażby ze względu na bezpieczeństwo Waszych maszyn.