Sprężyny obniżające to urządzenia coraz częściej i chętniej kupowane w naszym kraju. Znaleźć możemy różne ich modele, przeznaczone do samochodów o rozmaitych predyspozycjach technologicznych. Sięgają po nie zarówno kierowcy rajdowi, jak i właściciele samochodów osobowych. Ci ostatni, pragną zazwyczaj wykorzystać sprężyny, by uczynić swój pojazd bardziej atrakcyjnym wizualnie. Niezależnie od motywacji, która ci przyświeca – warto dowiedzieć się jaki wpływ na prowadzenie pojazdu będzie miało zastosowanie sprężyn obniżających oraz jaki efekt wizualny mogą one wywołać. Zapraszamy do lektury, w której trakcie przedstawimy te informacje oraz podpowiemy – gdzie warto zaopatrywać się w sprężyny obniżające.

Sprężyny obniżające – wpływ na komfort prowadzenia samochodu

Zastosowanie sprężyn obniżających nie jest neutralnym wyborem. Mają one duży wpływ na komfort prowadzenia samochodu, jego przyczepność do podłoża oraz stabilność w czasie prowadzenia. Zgodnie z opinią specjalistów, zastosowanie sprężyn obniżających może pozytywnie wpłynąć na niektóre z tych parametrów, jednak po ich wprowadzeniu do pojazdu, możemy potrzebować trochę czasu, by przyzwyczaić się do nowych warunków jazdy. Co zatem zmienia się po zastosowaniu sprężyn obniżających zawieszenie?

Przede wszystkim – zmienia się środek ciężkości całego samochodu. Zostaje on nieco obniżony względem poprzedniego stanu. Ma to niebagatelny wpływ na komfort jazdy w czasie różnorakich warunków drogowych. Przede wszystkim – samochód zachowuje się bardziej stabilnie podczas jazdy szybkiej oraz podczas zmiany pasów ruchu. Również wchodzenie w zakręt staje się łatwiejsze – pojazd jest bardziej przyczepny względem podłoża, co eliminuje efekt „odchylania się”.

Warto jednak podkreślić, że po zastosowaniu sprężyn obniżających komfort prowadzenia pojazdu może nieco spaść. Jest to rezultatem bardziej sztywnego zawieszenia, które czyni pojazd po prostu bardziej wrażliwym na nasze ruchy.

Sprężyny obniżające – istotne parametry i względy estetyczne

Sprężyny obniżające to elementy przenoszące siły fizyczne o dużej wartości. Dlatego, wybierając konkretny rodzaj sprężyn, warto zwrócić uwagę na ich najważniejsze parametry, takie jak materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej, wybieramy sprężyny wykonane ze specjalnych stopów metali (na przykład stali chromowo-krzemowej), pokrytych warstwami ochronnymi. Szczególnie warte polecenia są te sprężyny, które w czasie produkcji były „zwijane na zimno”.

Zastosowanie sprężyn obniżających wywołuje przyjemne dla oka zmiany w wyglądzie samochodu. Przede wszystkim – zmienia się sylwetka pojazdu, który staje się „płytszy”. Co przez to rozumiemy? Chodzi o redukcję odstępu występującego pomiędzy kołem, a nadkołem. Nadmierna przestrzeń występująca pomiędzy nimi wywołuje negatywny efekt wizualny. Ponadto, po zastosowaniu sprężyn, pojazd jest obniżony – jego podwozie znajduje się bliżej podłoża.

Gdzie kupować sprężyny obniżające?

Wśród producentów i dostawców sprężyn obniżających funkcjonujących na terenie naszego kraju warto zwrócić uwagę na ofertę Eibach – międzynarodowej firmy specjalizującej się w urządzenia dedykowanych dla branży motoryzacyjnej. W ofercie tej firmy znajdują się między innymi niezwykle popularne w ostatnim czasie sprężyny audi A6 C5.

[Głosów:0    Średnia:0/5]