Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. Niestety przykre zdarzenia na drodze zdarzają się bardzo często. Gdy już dojdzie do niechcianej kolizji, a nasz pojazd jest w stanie, który uniemożliwia dalsze nim kierowanie, konieczne może okazać się jego odholowanie. Ceny takiej usługi bywają różne. Od czego one zależą?

Gdy mamy ubezpieczenie

Polisę AC powinien wykupić każdy kierowca. Gwarantuje ona bowiem wiele możliwości wsparcia w sytuacjach niespodziewanych, takich jak: nagły brak paliwa, awaria samochodu, czy wypadek drogowy. Gdy dojdzie do czarnego scenariusza i konieczne będzie użycie lawety, koszty związane z wynajęciem specjalistycznej firmy w całości pokrywa ubezpieczyciel. Jest to zatem korzystne zabezpieczenie dla osoby kierującej pojazdem. Wykupując pakiet komunikacyjny Assistance, warto skrupulatnie zapoznać się z warunkami umowy. Nieraz zdarza się, że bezpłatne holowanie odbywa się tylko do określonej liczby kilometrów. Gdy jednak nieopatrznie podpiszemy ofertę z ograniczoną liczbą usług w zakresie holowania, powinniśmy orientować się, ile kosztuje profesjonalne holowanie auta.

Czynniki wpływające na cenę holowania

Każda firma, której działalność sprowadza się do udzielania pomocy drogowej, ustala stawkę holowania samochodu według różnych wytycznych. Są to:

– stan pojazdu – jeśli możemy nim wjechać na lawetę, cena usługi będzie dużo niższa, aniżeli w przypadku, gdy personel musi użyć specjalistycznego sprzętu;

– rodzaj auta – holowanie samochodów terenowych i dostawczych, które uległy wypadkowi generują wyższe koszta niż zwykłych aut osobowych. Również samochody sportowe lub nisko zawieszone wymagają przedłużki najazdów;

– odcinek drogi pokonywany na lawecie – transport pojazdu spoza granic miasta jest dużo droższy;

– lokalizacja firmy holującej – gdy jej siedziba znajduje się w centrum miasta, ceny za usługę wzrastają.

Inne opcje?

Pomoc drogowa może zaoferować wypożyczenie lawety. Zbawienna okazuje się również autolaweta. Koszty usługi zależą od długości użytkowania urządzenia. Wynajem na 8 godzin z reguły uszczupli nasz portfel o około 250 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]