Serwis Subaru zaprasza wszystkich Klientów na przegląd oraz wymianę opon! Wbrew pozorom zakup nowych opon jest niezbędny nie tylko w przypadku sezonowej wymiany. Istnieje szereg przesłanek, które zmuszają nas do jak najszybszego odwiedzenia eksperta i zaopatrzenia się w zupełnie nowy komplet elementów.

  1. Przesłanką do wymiany opon (lub jednej opony) jest ich przebicie. Oczywiście, niektóre uszkodzenia są możliwe do naprawienia. W tym celu niezbędna jest jednak konsultacja ze specjalistą. W ściśle określonych przypadkach, gdy wewnętrzne elementy opony uległy uszkodzeniu, jedyną możliwą opcją jest zakup nowej.
  2. O wymianie opon powinni pomyśleć wszyscy Ci kierowcy, w przypadku których wskaźnik zużycia opony wyniósł 1,6 mm, czyli minimalną dopuszczalną wysokość bieżnika. Znaczne zużycie elementu znacząco ogranicza bezpieczeństwo oraz komfort eksploatacji pojazdu, zwłaszcza w zimie.
  3. Uszkodzenie opony to nie tylko przebicie. Najechanie na krawężnik czy przeszkodę drogową może doprowadzić do powstania zniekształceń opony, przetarć, przecięć bądź szczelin. W takim wypadku również niezbędny jest kontakt ze specjalistą. Serwis Subaru zaprasza wszystkich swoich Klientów na przegląd ogumienia. Z największą przyjemnością pomożemy Państwu ustalić, czy dana opona nadaje się do dalszej eksploatacji, wymaga naprawy, czy też musi być koniecznie zastąpiona nową.
  4. Niewiele kierowców zdaje sobie sprawę, że nadmierne bądź nierównomierne zużycie opon to poważny problem, z którym powinni jak najszybciej wybrać się do specjalisty. Znaczne zużycie bieżnika w ściśle określonym miejscu np. po bokach, może być spowodowany usterkami mechanicznymi, wyważania, kłopotów z zawieszeniem, a nawet… problemów ze skrzynią biegów. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości bądź podejrzenia nieprawidłowości zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego Serwisu.
  5. Warto zauważyć również, że wymiana opon jest także niezbędna w przypadku ich niewłaściwego doboru. Jeżeli mają Państwo podejrzenia, że w Waszym pojeździe znajdują się elementy „nie takie, jak być powinny”, warto poddać auto oględzinom profesjonalisty.

Jako że wielkimi krokami zbliża się zima, powinniśmy wspomnieć o sezonowej wymianie opon. Ci, którzy posiadają opony całoroczne, musza zdawać sobie sprawę, iż element ten nigdy nie zagwarantuje nam takiego bezpieczeństwa i komfortu jazdy jak opony bezpośrednio zimowe, zwłaszcza jeśli chodzi o długie trasy, a także jazdę po nieodśnieżonych nawierzchniach i drogach szybkiego ruchu. Rozwiązanie w postaci opon całorocznych, chociaż dużo bardziej ekonomiczne, nie zda się w przypadku osób regularnie podróżujących w trudnych warunkach zimowych. Jako że nie da się przewidzieć, jaka pogoda czeka nas za miesiąc czy dwa, warto mieć w zanadrzu komplet opon zimowych.

Uwaga! Zimowe opony dedykowane są przy temperaturze mniejszej aniżeli 7 stopni Celsjusza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]