Przy zakupie nowego samochodu zawsze warto zwrócić uwagę na gwarantowane przez niego bezpieczeństwo. Teraz producenci kładą duży nacisk na kwestie ochrony kierowcy, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego, aby podróżowanie stało się znacznie mniej ryzykowne niż w przeszłości.

Bezpieczeństwo od dawna stanowiło kluczową sprawę dla Forda. Inżynierowie marki przez cały czas poszukują takich rozwiązań, które mogą zagwarantować pełną ochronę. Ich zaangażowanie zostało już wielokrotnie docenione przez Euro NCAP – niezależną organizację zajmująca się bezpieczeństwem pojazdów.

Najwyższą ocenę, czyli 5 gwiazdek w testach Euro NCAP otrzymał też nowy Mondeo. Swoją wysoką notę zawdzięcza przede wszystkim zaawansowanym technologiom. Jest to pierwszy model Forda wyposażony w system Pre-Collision Assist z możliwością aktywnego wykrywania pieszych Pedestrian Detection. To jednak jeszcze nie wszystko, co czeka w nowym Fordzie Mondeo, ponieważ zastosowano w nim także wiele innych, zaawansowanych rozwiązań.

Nowy Mondeo posiada również następujące rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa:

  • tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa – zastosowane w tym segmencie po raz pierwszy
  • komplet poduszek powietrznych, w tym innowacyjna poduszka chroniąca kolana kierowcy
  • system Active City Stop, który przeciwdziała kolizjom przy małych prędkościach
  • system Ford SYNC 2, który umożliwia wezwanie pomocy w razie awaryjnych sytuacji
  • przednie słupki oraz relingi dachowe ze stali hydroformowanej
  • wysokiej klasy nadwozie ze stali o wysokiej wytrzymałości
  • progi ze stali borowej gwarantujące lepszą ochronę przy zderzeniu bocznym
  • stabilizator pozwalający na ograniczenie przemieszczania się przekładni i kolumny kierownicy w trakcie czołowego zderzenia

Jeżeli interesuje cię Ford Mondeo nowy model znajdziesz już teraz w salonach dealerskich. Do dyspozycji kupujących są modele w wersji 5-drzwiowej oraz kombi, a także w 4-drzwiowej odmianie Mondeo Hybrid – jest to pierwszy samochód hybrydowy budowany i sprzedawany przez Forda w Europie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]