Każdy fan motocykli traktuje swoje hobby na poważnie – jako istotny element swojej tożsamości lub własnego życia. Dlatego wielu fanów rajdów motocyklowych dąży do takiej aranżacji swoich pomieszczeń mieszkalnych, żeby ich wygląd „korespondował” z ich zainteresowaniami. Dotyczy to często garażu, warsztatu lub innego miejsca, w którym pracujemy nad naszą maszyną. Często jednak również sypialnia, salon oraz inne pomieszczenia stają się miejscem na „estetyczną ekspresję”. Jeśli pragniesz w aranżacji swoich czterech kątów podkreślić swoją pasję do motocykli – poniżej podpowiadamy po jakie rozwiązania i dodatki warto sięgnąć.

Flagi, plakaty i inne elementy do zawieszenia na ścianie

Fani motoryzacji chętnie sięgają po popularne, związane z ich subkulturą przedstawienia graficzne. Oczywiście, fani rajdów motocyklowych również dysponują typowymi dla nich wzorami, grafikami i motywami. Do tych najczęściej wybieranych zaliczają się m.in. flagi, które chętnie wieszane są na ścianach pomieszczeń mieszkalnych. Najpopularniejsza to flaga amerykańska – nieodmiennie kojarząca się z najważniejszymi markami motocyklowymi.

Gabloty to rozwiązania dedykowane dla osób, które pragną dodać swojemu miejscu zamieszkania pikanterii. Szczególnie, że wiele spośród dostępnych gablot to wytworzy oryginalne – sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych, niejednokrotnie posiadające oryginalne zarysowania (świadczące oczywiście na ich korzyść), wynikające z ich używania w klubach lub barach motocyklowych. W oryginalne amerykańskie gabloty zaopatrzysz się na: https://motozloty.com/wystroj-c-128.html.

Plakaty motocyklowe to świetny wybór by zagospodarować wolną przestrzeń na ścianie w warsztacie lub garażu. Do najchętniej wybieranych przez motocyklistów należą plakaty z motywami: motocykli, pin-up girls, markami motocyklowymi lub innymi, związanymi z tym hobby przedstawieniami.

Świetnym uzupełnieniem ich obecności będą zegary naścienne z motywami motocyklowymi. Jest to także świetny pomysł na prezent dla pasjonata motocykli. Zegary mogą przedstawiać logotypy najważniejszych marek motocyklowych – to pozwala wybrać zegar pasujący do konkretnego motocyklisty i jego maszyny.

Uzupełnieniem powyższych będą termometry w stylu retro, ozdobione motywami typowo motocyklowymi. Będą stanowić idealne wyposażenie do garażu, zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie okna.

Dodatkowe pomysły na motocyklowe aranżacje

W co jeszcze warto zainwestować, by uczynić nasze miejsce zamieszkania prawdziwą siedzibą harleyowca? Do często wykorzystywanych elementów należą łapacze snów. Moda na nie została sprowadzona z USA, gdzie były często wykorzystywane przez motocyklistów podróżujących na długi dystans. Łapacz snów to urządzenie o nieco mitologicznym lub nawet magicznym charakterze – którego zadaniem jest chronić nas przed koszmarami.

Amerykańskie tablice rejestracyjne dodadzą naszemu garażowi lub warsztatowi autentycznego, amerykańskiego charakteru. Wiele dostępnych tablic imituje oryginalne tablice stosowane w USA, zarówno pod kątem ich rozmiaru, przekątnej jak i napisów i czcionek.

Czachy i czaszki to elementy dekoracyjne nieodłącznie kojarzące się z motocyklami. Wiele spośród dostępnych czaszek dekoracyjnych to po prostu ozdoby przeznaczone do stawiania na blatach i regałach. W ostatnim czasie popularne stają się nietypowe przedstawienia czaszek – na przykład stylizowane na starożytnych wojowników (z hełmem w stylu rzymskich centurionów), z maseczkami, cylindrze lub z brodą. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]