Kiedy na zewnątrz temperatury powietrza zaczynają wzrastać, a przymrozki już nie występują nadchodzi czas na wymianę opon zimowych na letnie. Jednak przed zdecydowaniem się na założenie kompletu ogumienia warto upewnić się, że nadal nadaje się on do użytkowania. Trzeba pamiętać, że opony z czasem się zużywają, przez co konieczna jest ich wymiana na nowe. Jeśli musisz zdecydować się na ich wymianę i zastanawiasz się, jak wybrać te najlepsze, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Bieżnik w oponach letnich – jaki będzie najlepszy?

Stojąc przed wyborem opon do samochodu takich jak https://noweopony.pl/opony/letnie warto zwrócić uwagę na to, w jaki bieżnik są wyposażone. Jakie znaczenie ma bieżnik w oponach? To właśnie on decyduje o tym, jak dane ogumienie radzi sobie w określonych warunkach na drodze. Latem nawierzchnia, po której porusza się samochód może być sucha i gorąca lub mokra. Najlepiej więc zdecydować się na opony z bieżnikiem asymetrycznym. Jest on zaprojektowany w taki sposób, by jego rowki doskonale odprowadzały wodę spod kół. W ten sposób można zadbać o bezpieczeństwo na drodze nawet podczas jazdy w czasie opadów deszczu.

Jak dopasować opony letnie do samochodu?

Decydując się na kupienie opon takich jak https://noweopony.pl/opony/letnie/225/45/r17 trzeba pamiętać o tym, że muszą być one doskonale dopasowane do parametrów i wielkości samochodu. Liczy się ich rozmiar, który musi być zgodny z tym, jakie wymiary podaje producent pojazdu. Nie można zapominać o indeksie prędkości oraz indeksie nośności. Ten ostatni parametr powinien wynosić więcej, niż waga samochodu z maksymalnym obciążeniem. Dzięki temu można mieć pewność, że opony nie będą narażone na oddziaływanie zbyt dużego ciężaru, który może doprowadzić do ich uszkodzenia i pęknięcia.

Jak dbać o opony letnie i wydłużyć ich żywotność?

Chcąc utrzymać nowe opony letnie w doskonałej formie przez kilka sezonów trzeba je użytkować jedynie latem, jesienią i wiosną. Jazda na oponach letnich zimą nie tylko jest niebezpieczna i nieodpowiedzialna, ale co więcej sprawia, że bieżnik na ogumieniu szybciej się zużywa. Warto również pamiętać o ich prawidłowym przechowywaniu poza sezonem.

Najlepiej, by opony były przechowywane w pomieszczeniach, do których nie ma dostępu do światła słonecznego, nie jest wilgotno, a co więcej ogumienie nie ma kontaktu z olejami, smarami, farbami i lakierami. Pamiętając o tych kilku zasadach można zadbać o to by żywotność ogumienia się wydłużyła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]