W internecie możemy kupić dzisiaj niemalże wszystko, w tym także części samochodowe zarówno do nowszych, jak i do starszych samochodów. Gdy chcemy zakupić je tanio, warto sprawdzić propozycje dostępne on-line. Zanim jednak złożysz swoje zamówienie, zobacz razem z nami, jak zrobić to bezpiecznie!

Sklepy internetowe, portale ogłoszeniowe i aukcyjne, w końcu fora internetowe – to tylko niektóre miejsca, gdzie możemy zakupić części samochodów. Nie wszędzie jednak wykonamy zamówienie bez ryzyka. Na co powinniśmy uważać w szczególności?

Używane części to większe niebezpieczeństwo

Gdy chcemy zaoszczędzić i kupić używane części samochodowe, w takim przypadku pamiętajmy o tym, że przy zakupie on-line istnieje ryzyko, że otrzymamy je w stanie znacznie gorszym niż opisywany przez sprzedającego. Nie możemy w końcu zobaczyć części na własne oczy i w związku z tym możemy otrzymać w paczce produkty, które nie spełnią naszych oczekiwań. Zdecydowanie bezpieczniej kupować nowe części Honda i do innych samochodów, ponieważ możemy być pewni co do ich stanu.

Uważaj na ogłoszenia

Gdy udało nam się znaleźć potrzebną część na portalu ogłoszeniowym lub też na forach on-line, musimy zachować zdwojoną czujność. Dlaczego? Ponieważ istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani. Może zdarzyć się, że sprzedający zażyczy sobie wpłaty z góry, a potem zniknie z naszymi pieniędzmi. Także możemy dostać cegły lub kamienie w paczce – tak, sprzedający dalej stosują takie oszustwo. Bezpieczniejszy będzie zakup w dobrym sklepie czy na aukcji internetowej od sprzedającego mającego pozytywne opinie.

Dokładnie sprawdzaj oznaczenia

W sprzedaży znajduje się multum części samochodowych. Musimy wobec tego sprawdzić, czy rzeczywiście ta część, którą znaleźliśmy, nadaje się do naszego pojazdu. Pamiętajmy też o tym, że do różnych roczników samochodów stosuje się inne rodzaje komponentów.

Najlepiej w tym celu sprawdzać oznaczenia takie jak numery części i porównać je z posiadanymi obecnie częściami. W ten sposób zmniejszymy ryzyko kupna nieodpowiednich produktów.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]