Założenie myjni bezdotykowej może okazać się naprawdę świetnym biznesem. Tego rodzaju myjnie podbijają rynek i ogromnie podobają się klientom, dlatego też w chwili obecnej każda nowa placówka znajdzie swoją niszę i będzie mogła zacząć osiągać spore zyski. Żeby można było zarabiać na własnej placówce konserwującej pojazdy, trzeba jednak sporo zainwestować. Myjnia musi zostać ulokowana w korzystnym miejscu, blisko głównej drogi, bo dobry dojazd to jedna z najważniejszych kwestii. Niezbędne również jest nabycie dużej ilości nowoczesnego wyposażenia, które zagwarantuje jakość i wydajność pracy podjętej przez uruchomioną myjnię. Koszty trzeba będzie ponieść także na reklamę i promocję. W związku z dużą ilością wydatków rozpoczęcie własnego biznesu jest skomplikowane i powoduje konieczność wielu wyrzeczeń. Można więc wypróbować inną drogę – franczyzę. Myjnie bezdotykowe należące do konkretnych sieci mogą stać się miejscem doskonałego startu biznesowego. Rozwiązania franczyzowe są idealne dla mniej zamożnych osób, bo bardzo dużo zyskują już na start – między innymi markę, lokal, pełne przeszkolenie oraz wyposażenie placówki.
Trzeba będzie tylko wystarczająco umiejętnie tym wszystkim się zająć, pomnażać zyski i doprowadzając do rozwoju firmy. To dość korzystna opcja, zwłaszcza obecnie, gdy popularność myjni bezdotykowych wciąż jest bardzo duża – można nawet zaryzykować stwierdzenie, że rośnie.
Franczyza w przypadku myjni bezdotykowej to świetny biznes generujący dużo oszczędności i równie duże bezpieczeństwo na początku, gdzie w innej sytuacji byłoby nietrudno o porażkę z powodu dużych wydatków, a możliwe, że zbyt małych zysków. Dla osoby początkującej i dopiero „raczkującej” w biznesie, możliwość skorzystania z franczyzy otwiera morze perspektyw. Ten model biznesowy jest modny nie tylko w przypadku myjni bezdotykowych, ale wielu innych podobnych inicjatyw, na przykład barów szybkiej obsługi, kiosków, sklepów samoobsługowych (Żabka) itd.