Sprawne wycieraczki samochodowe to nie tylko większy komfort jazdy, ale także większe bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w czasie opadów deszczu lub śniegu. Dlatego warto inwestować w dobrej jakości wycieraczki, na przykład w oryginalne produkty marki Bosch. Tylko takie wycieraczki zagwarantują szybkie i dokładne zbieranie wody z powierzchni szyby i cichą pracę. Poza tym markowe wycieraczki wolniej się zużywają, a w przypadku najnowszych modeli pozbawionych klasycznych przegubów, oferują również niezwykle atrakcyjny wygląd.

Wycieraczki markowe czy tanie wycieraczki z marketu?

Oryginalne konstrukcje markowych wycieraczek zwykle charakteryzują się większą trwałością, cichszą pracą i wyższą sprawnością działania. Zaletą wycieraczek samochodowych mniej znanych producentów jest niższa cena. Każdy musi zatem samodzielnie określić, czy w większym stopniu zależy mu wyższej jakości produktu, czy na jego niższej cenie. Warto podkreślić, że oryginalne produkty Bosch lub wycieraczki innych znanych producentów w podstawowej, ekonomicznej wersji, nie będą dużo droższe od produktów mniej znanych marek. Czasami warto zatem dopłacić kilka złotych więcej i mieć pewność zakupu produktu, który nie ulegnie uszkodzeniu już po pierwszym użyciu – zdarza się, że tanie wycieraczki z marketu zostawiają smugi na szybie od nowości, od momentu pierwszego montażu w aucie.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nawet najlepsze produkty Bosch, jak wycieraczki Aerotwin (najnowsze modele) i tak z czasem się zużyją. Według producenta przewidywalny czas ich przydatności to rok, w przypadku aut w normalnej eksploatacji i sześć miesięcy w przypadku aut firmowych i innych, które pokonują rocznie przeszło 30 tys. kilometrów.

Jakie wycieraczki wybrać?

Aktualnie w sprzedaży znajdziemy dwie podstawowe konstrukcje wycieraczek samochodowych. Pierwsza z nich to klasyczne wycieraczki przegubowe, wyposażone w stalowy stelaż. Druga z nich to wycieraczki bez przegubów, ściśle przylegające do powierzchni szyby, a przez to bardziej aerodynamiczne, lepiej wpasowane w opływową linię nowoczesnych modeli aut osobowych czy terenowych. Wśród wspomnianych już wcześniej wycieraczek Bosch znajdziesz modele obu typów. Klasyczne wycieraczki Eco dedykowane będą dla starszych modeli aut, w których nie można instalować wycieraczek bez przegubów oraz dla tych kierowców, którym zależ na niższej cenie produktu. Bosch wycieraczki z linii Aerotwin przeznaczone są dla nowych aut i kierowców, którym zależy na zakupie wycieraczek wysokiej klasy, gwarantujących cichą i wydajną pracę, które wyróżnia duża trwałość i modnym wyglądem zewnętrznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSubaru XV jeszcze bezpieczniejszy
Następny artykułMyjnia samochodowa Opole

Interesuje się samochodami i ogólnie motoryzacja od niepamiętnych czasów. Na blogu publikuje głównie o autach.