Poznaj systemy bezpieczeństwa Subaru i miej pełną swobodę podczas jazdy w każdych warunkach! Wyjątkowe możliwości jezdne to zasługa nie tylko nowoczesnych systemów prowadzenia oraz licznych innowacyjnych udogodnień technicznych, ale także rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki nim każda podróż jest przyjemnością.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Ochrona życia i zdrowia kierowcy oraz pasażerów to dla Subaru priorytet. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w obrębie bezpieczeństwa jazda staje się nie tylko pewniejsza, ale także przyjemniejsza. Każdy element wchodzący w skład pojazdu wyposażony został w system zmniejszający ryzyko wystąpienia niebezpiecznej sytuacji na drodze. W systemy te zaopatrzony został m.in. Subaru XV stworzony do dynamicznej, szybkiej i pewnej jazdy po drogach każdego typu. W czym tkwi tajemnica bezpieczeństwa marki?

Wygoda to podstawa

Subaru tworzy bezpieczeństwo od postaw. Swobodna jazda rozpoczyna się wraz z wejściem do samochodu. Właśnie dlatego wnętrze dostosowane zostało do tego, by jak najszybciej reagować na sytuację na drodze. Projektanci zadbali, aby kierowca posiadał doskonałą widoczność zarówno z przodu, jak i po bokach auta. Komfort prowadzenia zapewniają również doskonale wyprofilowane fotele, a także przyciski ułatwiające intuicyjne stosowanie podczas jazdy. Dzięki nim kierowca nie odczuwa zmęczenia podczas jazdy, a całą uwagę może skupić na tym co dzieje się na drodze.

Stabilność jazdy

Bezpieczeństwo to również stabilność i pewność prowadzenia związana z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W tym celu w Subaru XV zastosowano innowacyjne systemy aktywne oraz pasywne przyspieszające reakcję kierowcy, zmniejszające ryzyko kolizji oraz reagujące automatycznie po otrzymaniu ostrzeżenia. Do dyspozycji kierowca posiada m.in. system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS), aktywne sterowanie momentem napędowym (ATV) czy elektroniczny system podziału siły hamowania (EBD).

Dopracowane systemy bezpieczeństwa wewnątrz samochodu gwarantują bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale także pasażerom. Tę pewność Subaru XV zawdzięcza wzmocnionemu nadwoziu i innowacyjnemu ułożeniu silnika w układzie bokser, które chronią przed wstrząsami oraz urazami w razie kolizji. Eliminowanie obrażeń podudzi, liczne poduszki powietrzne oraz specjalna konstrukcja przednich foteli to kolejne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa pasywnego, zapewniające przyjemną, spokojną i pewną jazdę z Subaru XV.

[Głosów:1    Średnia:5/5]