Wycieraczki samochodowe to element istotny nie tylko z punktu widzenia komfortu jazdy. Zapewniające dobrą widoczność podczas jazdy w deszczu, pióra wycieraczek wpływają również na bezpieczną jazdę. To właśnie od poprawnej widoczności w dużej mierze uzależniona jest odpowiednia i szybka reakcja kierowcy na zmieniające się na drodze warunki.

Kiedy wymienić wycieraczki 

Spora grupa kierowców jest zwolennikiem teorii mówiącej o tym, że wycieraczki samochodowe powinno wymieniać się dwa razy w roku. Jest w tym oczywiście trochę prawdy, gdyż z całą pewnością pióra wycieraczek należałoby wymienić przed rozpoczęciem sezonu zimowego i po jego zakończeniu. W tym szczególnym dla kierowców okresie wycieraczki wykonują najcięższą pracę i zużywają się najbardziej. Generalnie jednak rzecz ujmując, z uwagi na istotną funkcję jaką w każdym samochodzie pełnią wycieraczki, powinny one zostać wymienione na nowe, w momencie zaobserwowania pierwszych objawów ich wyeksploatowania.

Objawy zużycia wycieraczek samochodowych

Do podstawowych objawów zużycia wycieraczek można bez wątpienia zaliczyć smużenie. Smugi pozostawiane przez pióra wycieraczek oraz nieoczyszczone miejsca, świadczą o wyeksploatowaniu gumowego pióra wycieraczki.

Innym, bardzo irytującym sygnałem, mówiącym o zużyciu wycieraczek będą piski i skrzypienia słyszane w momencie przesuwania się piór po powierzchni szyby samochodowej. Jest to rezultat zwiększonego tarcia następującego w efekcie zmian w strukturze gumy, powodujących jej twardnienie. Mało elastyczne pióra nie przylegają już tak dokładnie do powierzchni szyby, wywołując często zjawisko tak zwanych skaczących wycieraczek.

W opinii ekspertów, do których grona zalicza się między innymi polski producent wycieraczek samochodowych – firma DIPP, jakość gumy użytej do produkcji wycieraczek ma kluczowe znaczenie dla ich trwałości. Według specjalistów z tej firmy, na półkach sklepów motoryzacyjnych niejednokrotnie znajdują się atrakcyjnie opakowane wycieraczki, w przypadku których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Marka DIPP obecna jest na krajowym rynku od 2009 roku, a jej produkty zyskały duże uznanie wśród polskich konsumentów. Firma od początku swojej działalności podnosi jakość produkowanych przez siebie zamienników wycieraczek samochodowych, nie podnosi jednak swoich cen. Cenione za wyjątkową trwałość i cichą pracę wycieraczki samochodowe Dipp oferowane są w wyjątkowo przystępnej cenie. W ofercie producenta znajdziemy między innymi komplety wycieraczek płaskich i hybrydowych na przednią szybę wszystkich popularnych marek samochodów oraz wycieraczki szyby tylnej.

płaskie wycieraczki dipp

Wszystkie modele wycieraczek marki DIPP wyposażone zostały w dedykowane uchwyty montażowe, w pełni zgodne z zaleceniami producenta danej marki samochodu. Według specjalistów z firmy DIPP to właśnie ten element piór wycieraczek, na równi z ich długością, powinien być właściwie dobrany w momencie zakupu wycieraczek. Pewne mocowanie pióra do ramienia wycieraczki, według fachowców z tej firmy, zapewni komfortową i bezstresową jazdę w najbardziej ulewnym deszczu. W trosce o bezpieczeństwo jazdy oraz zachowanie szyby samochodowej w odpowiedniej kondycji, przedstawiciele producenta zalecają także regularną kontrolę stanu technicznego wycieraczek samochodowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]