Wypożyczalnie są podmiotami, z których często korzystają osoby przyjeżdżające do miasta innymi środkami komunikacji.

Dzięki takim pojazdom mogą one szybko poruszać się po terenie zabudowanym bez straty czasu oczekiwania na komunikację miejską.

Co jest przedmiotem zabezpieczenia

Szeroka gama pojazdów powoduje konieczność dostosowania poziomu zabezpieczeń do każdego użytkownika. Mogą być to małe samochody osobowe oraz dostawcze lub bardzo drogie limuzyny. Pracownik odpowiedzialny za nadzór floty powinien mieć możliwość na śledzenie samochodu w czasie rzeczywistym. Ułatwia to kontrolę nad samochodami używanymi przez klientów, jak również pokazuje, ile samochodów obecnie jest na placu. Za odczytywanie pozycji, w jakiej znajduje się wypożyczone auto, odpowiada lokalizator GPS odczytujący informacje nadawane przez moduł satelitarny w pojeździe.

Wsparcie bezpieczeństwa klientów

W przypadku wypadków i zdarzeń losowych administrator floty może natychmiast powiadomić służby ratunkowe. Sprawna lokalizacja pojazdów pozwala na ochronę zdrowia klientów oraz ewentualne skierowanie pomocy drogowej, aby usunąć awarię lub podstawić auto zastępcze. Może to dotyczyć również kradzieży wypożyczonego pojazdu. Szybka interwencja w takich wypadkach zwiększa szansę na odzyskanie przedmiotu kradzieży oraz ułatwia prace policji.

Czuwając nad pojazdem wypożyczonym, zwiększamy komfort użytkownika i możemy być w stałym kontakcie z kierowcą. Dobrze dopasowany pakiet usług wzmacnia pozycję wypożyczalni na rynku, jednocześnie zwiększając komfort użytkowania dla klientów.

Zdalna obsługa zleceń odbioru aut

Jeżeli chcemy, aby klient poświęcał jak najmniej czasu na zwrot pojazdu, można zaoferować mu usługę odbioru auta z dowolnego miejsca. Poprzez monitoring gps pracownik ustala pozycję auta i wysyła w to miejsce kierowcę firmowego. Elastyczny sposób użytkowania pojazdów jest doskonałym rozwiązaniem w ruchu miejskim. Dodatkowo wzbogacić można go o zdalne odpalania pojazdów, aby uniknąć nielegalnego użytkowania.

Odpowiednie systemy nadzoru nad pojazdami poprawią jakość kontroli i zabezpieczeń przed kradzieżą oraz wypadkami losowymi. Duża ilość danych ułatwia pomoc zarówno dla kierowcy, jak i służb reagujących po kradzieży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]