Skórzana tapicerka w samochodzie – wygląda prestiżowo i podnosi wartość każdego samochodu. Niestety, jest również trudna do utrzymania. Dlatego należy o nią regularnie dbać. Najlepiej przy użyciu dobrego środka do czyszczenia skóry. A jak go używać? O tym w poniższym tekście.

Problemy ze skórą

Tapicerka w samochodach może być materiałowa lub skórzana. W większości pojazdów spotykana jest jednak ta pierwsza. Głównie z uwagi na fakt, że jej produkcja jest tańsza, co przekłada się również na finalną cenę samochodu. Jednak są kierowcy, którzy nie wyobrażają sobie, by ich auto nie miało na stanie skóry. Jeżeli ty również należysz do tego grona, musisz zwrócić uwagę na jedną, istotną rzecz – skórzana tapicerka to problem. Mamy tutaj na myśli jej utrzymanie, które jest o wiele bardziej skomplikowane, niż w przypadku materiału. Welur wystarczy wyprać i, jeżeli nie uszkodzimy go sami, nic nie ma prawa się zetrzeć. Niestety, skóra nie jest tak wdzięcznym materiałem i, by utrzymać ją w dobrym stanie, należy o nią regularnie dbać. I to już od momentu kupna auta, szczególnie jeżeli nie jest to nowe auto z salonu. Jak więc to robić? Odpowiedź poniżej.

Środek do czyszczenia skóry – przyjaciel każdego zmotoryzowanego

Czyszczenie skórzanej tapicerki wiąże się z wydaniem pieniędzy na odpowiednie specyfiki oraz poświęceniem czasu na dokonanie tej czynności. Jednak zanim do gry wejdzie środek do czyszczenia skóry, należy najpierw całe auto dokładnie odkurzyć. I to nie tylko samą tapicerkę, ale również i chodniczki czy przestrzenie pomiędzy nimi. Pozbycie się większych lub mniejszych zanieczyszczeń to pierwszy krok. Przy kolejnym niezbędny jest środek do czyszczenia skóry, który znajdziesz na tej stronie. Dokładnie spenetruje on tapicerkę. Im lepszy preparat do czyszczenia skóry kupimy, tym bardziej wszechstronny on będzie. Nie tylko usunie brud, ale i zabezpieczy tapicerkę przed niszczeniem. A jak go używać? Najlepiej zgodnie z instrukcją na opakowaniu i przy użyciu ściereczek z mikrofibry.

Ściereczki z mikrofibry – niezastąpione w aucie

Ściereczki z mikrofibry to przyjaciel każdej pani domu. Niezwykle chłonne sprawdzają się zarówno przy nagłej powodzi z pralki, jak i przy czyszczeniu. W tym miejscu warto zauważyć, że ich właściwości wykorzystywane są również w kosmetyce samochodowej. Ściereczki z mikrofibry przydadzą się przy czyszczeniu skórzanej tapicerki, pastowaniu kloszy lamp czy nawet w konserwacji lakieru. No i najważniejsza ich zaleta – cena. Ściereczki z mikrofibry kosztują grosze i dostaniemy je praktycznie w każdym markecie, nie tylko na dziale z chemią samochodową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]