W dzisiejszych czasach ludzie kupują głównie oczami. Jeżeli więc chcemy sprzedać swój stary samochód za satysfakcjonującą stawkę, powinniśmy zadbać o jego stan wizualny i techniczny. Ważne jest aby prezentował się jak najlepiej.

Sprawny technicznie samochód powinien być na chodzie i gotowy do jazdy. Silnik powinien się uruchamiać, hamulec ręczny trzymać, a światła świecić. Przygotowując auto do sprzedaży warto naładować akumulator oraz sprawdzić czy wszystkie żarówki są sprawne. Nowy nabywca będzie chciał odjechać swoim nabytkiem i warto zadbać, by było to możliwe i bezpieczne. Nie mówimy tu o poważnych inwestycjach. W sprzedawanym samochodzie nie ma sensu inwestować w drogie naprawy, nawet jeśli wydają się być konieczne. W takim przypadku lepiej sprzedać pojazd taniej, bo inwestycja w drogi remont niekoniecznie się zwróci.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku wyglądu auta. Warto zadbać i to, by było czyste i pachnące, ale niekoniecznie warto inwestować w poważny remont karoserii czy nowe felgi.

Mycie auta przed sprzedażą

Auto koniecznie należy przed sprzedażą umyć. Dobrze jest również poświęcić trochę czasu na polerowanie karoserii za pomocą specjalnych preparatów. Zabieg nie jest czasochłonny ani nie generuje poważnych kosztów, a lakier nabiera blasku podnosząc atrakcyjność pojazdu. Myjąc auto warto również zadbać o felgi. Auto należy myć dokładnie, jeśli automat czegoś nie domył, należy poświęcić trochę czasu i doczyścić zakamarki oraz niedomyte miejsca. Czarne plastiki oraz opony można potraktować specjalnym nabłyszczaczem, by prezentowały się lepiej.

skup aut za gotówkę

Równie dużo uwagi warto poświęcić wnętrzu pojazdu. Przede wszystkim należy opróżnić wszelkie schowki oraz popielniczki. Dokładnie odkurzyć całe wnętrze oraz wymienić dywaniki. To niewielki wydatek, a nowe wyglądają dużo lepiej niż dobrze umyte stare. Pranie tapicerki to już poważniejszy wydatek, opłaca się jeśli wnętrze auta jest silnie zabrudzone, ale nie zniszczone. Warto dokładnie odkurzyć wszystkie powierzchnie oraz dokładnie umyć wszystkie szyby. Żeby we wnętrzu auto ładnie pachniało, można pokusić się o nowy odświeżacz powietrza. Plastikowe elementy kokpitu można potraktować specjalistyczną chemią, tak aby nadać im dobry wygląd. Wprawni handlarze unikają jednak preparatów o wysokim połysku. Auto ma dobrze wyglądać, a nie świecić w ciemności. Czyszcząc wnętrze auta nie można zapomnieć o bagażniku. Dobrze jest usunąć z niego wszelkie zbędne przedmioty (akcesoria, liny holownicze czy kable rozruchowe).

Co do mycia komory silnika, to opinie są sprzeczne. Takie mycie trudno wykonać we własnym zakresie jednocześnie nie uszkadzając delikatnych elementów silnika. Dobrze wyszorowany silnik to wyraźny sygnał ostrzegawczy dla potencjalnego nabywcy. To dlatego zawodowi sprzedawcy brudzą silnik po dokładnym myciu. Ma być bez wyraźnych wycieków sugerujących usterkę, ale nie powinien być nieskazitelny.

Skup aut – droga na skróty.

Wszystkich tych zabiegów możemy sobie oszczędzić stawiając na skup aut. W przypadku odkupu przez profesjonalistów żadne zabiegi upiększające nie zmienią końcowej wyceny. Oszczędzamy tym samym zarówno czas, jak i środki, które chcieliśmy w te zabiegi zainwestować. Kupcy ze skupu to doświadczeni fachowcy zajmujący się od lat wyceną pojazdów. Możemy nawet natrafić na auto komis, w którym wycena będzie niezobowiązująca i darmowa. Jednym z nich jest Skup Aut Pol-Cars, który oferuje także dojazd do klienta w ciągu kilku godzin od telefonu. Skupy aut zazwyczaj przedstawiają uczciwą wartość samochodu, rzetelnie oceniając jego stan techniczny.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]