Monitoring GPS oparty jest na śledzeniu aktualnych pozycji pojazdów na mapie w czasie rzeczywistym. Dzięki danym z systemu możliwe jest analizowanie pokonanej trasy, jak również zarządzanie flotą swoich pojazdów z każdego urządzenia, które podłączone jest do internetu.

Lokalizator GPS – dbanie o bezpieczeństwo

Monitoring GPS pomaga nie tylko w promowaniu bezpiecznych nawyków podczas prowadzenia pojazdów. Dzięki niemu możliwe jest także sprawdzenie aktualnej pozycji pojazdu, co w razie konieczności umożliwia szybką reakcję. 

Samochody osobowe – unikanie kar podatkowych dzięki ewidencji przebiegu pojazdów 

Kolejną dużą zaletą monitoringu GPS jest możliwość prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów. W przypadku, gdy mowa o samochodach osobowych, które są przeznaczone tylko do użytku służbowego, aby móc odliczyć 100 procent VAT konieczne jest prowadzenie przebiegu pojazdu. System monitoringu GPS pozwala na zapisywanie trasy wszystkich przejazdów, a przedsiębiorca ma możliwość wykazania, że są one związane z charakterem prowadzonej działalności. 

System monitoringu GPS – zmniejszanie comiesięcznych kosztów paliwa

Nie mamy wpływu na ceny paliwa, niemniej jednak jedną z dużych zalet monitoringu GPS jest możliwość obserwowania ilości zużywanego paliwa w konkretnych samochodzie. Oprogramowanie przeznaczone do monitorowania pojazdów pomoże w obniżeniu kosztów w tym właśnie zakresie poprzez eliminowanie przestojów, naruszeń prędkości, jak i nieuprawnionego prowadzenia i użytkownika pojazdów. 

GPS do pojazdów, a ich kradzież 

Jeżeli jeden z naszych pojazdów zostanie przez kogoś skradziony, monitoring GPS będzie naszym najlepszym narzędziem, które posłuży nam do zlokalizowania pojazdu. Lokalizator GPS powiadomi nas, jeżeli auto opuści zdefiniowany wcześniej przez nas obszar, albo też jeżeli źródło zasilania zostanie odłączone. W interfejsie systemu monitoringu GPS mamy możliwość lokalizowania samochodów w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że manager floty będzie mógł się zalogować do sytemu, jak i zobaczyć w jakim miejscu znajduje się należąca do niego flota pojazdów. W przypadku ewentualnej kradzieży, może on zawiadomić policję o pozycji GPS, aby móc odzyskać skradziony samochód. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]