Odpowiednie zabezpieczenie pojazdów to jeden z najważniejszych elementów, o jaki dbają ich właściciele.

Wiele rozwiązań jest nieskutecznych, a samochody padają łupem złodziei. W tej beznadziejnej chwili może niezwykle pomocny być monitoring GPS, który na bieżąco lokalizuje auto i przekazuje informacje właścicieli w postaci kropki na mapie w systemie. Czym zatem jest monitorowanie aut GPS? Czy jest skuteczny i czy warto go używać? Informacje, porady i odpowiedzi na pytania poniżej.

Czym jest monitoring przez GPS?

Monitorowanie samochodów przez GPS, czyli śledzenie pojazdów jest jednym z najskuteczniejszych systemów bezpieczeństwa. Zapewnia on stały kontakt z samochodem i możliwość sprawdzenia gdzie aktualnie się znajduje. Monitoring taki ma formę małego elektronicznego urządzenia, które umieszcza się w danym pojeździe. Dzięki łączności telefonicznej — karty SIM i modułu GPS przekazuje on na bieżąco dane o swoim położeniu. Są one bardzo dokładne i pozwalają zlokalizować samochód z dokładnością do kilku — kilkunastu metrów. Urządzenia takie stają się coraz bardziej popularnym narzędziem, gdyż pozwalają odzyskać nawet skradzione auto. System użytkuje się w bardzo prosty sposób. W razie konieczności loguje się do systemu producenta monitoringu i pobiera dokładne położenie. Śledzenie samochodu jest również skuteczne, gdyż działa w zasięgu sieci telefonii komórkowej co przy 99,9% pokrycia kraju daje bardzo dobre rezultaty.

Czy warto korzystać z monitoringu GPS?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Lokalizacja pojazdów w ten sposób jest bardzo efektywna i skuteczna. Urządzenie lokalizujące pozwala namierzyć auto nawet w trudnych warunkach, a taka wiedza gwarantuje odzyskanie samochodu np. przez policję. Montaż takiego systemu oraz jego zakup, również nie są problematyczne. Możemy zrobić to zarówno samodzielnie, jak i skorzystać z firmy, która samodzielnie monitoruje położenie samochodów oraz posiada własną komórkę ochroniarską. Taka opcja zalecana jest szczególnie przy droższych samochodach. Z tego rodzaju zabezpieczenia może skorzystać nawet osoba nieznająca się na nowych technologiach czy motoryzacji, gdyż proste instrukcje pozwalają skutecznie zabezpieczyć samochód.

[Głosów:1    Średnia:5/5]