Zima zaskoczyła każdego kierowcę, szczególnie prowadzącego pojazdy wyścigowe. Trudno uprawiać swoje hobby, gdy za oknem śnieg, mróz i szron na drogach. Jednak z drugiej strony to idealna okazja, by zadbać o swoje auto przed rozpoczęciem się na dobre wiosennego sezonu wyścigowego. W tym artykule poradzimy, co warto wymienić, a co regularnie sprawdzać, by Twój sportowy pojazd był jak najdłużej pełen sił.

Przegląd części samochodowych na pierwszym miejscu

Na pewno warto rozejrzeć się za nowymi oponami, ponieważ póki jeszcze jest śnieg, możemy trafić na ciekawe okazje cenowe. Kolejna kwestia to wykonanie przeglądu pojazdu od A do Z w renomowanym serwisie. Na razie jeszcze nie możemy w pełni dać się porwać adrenalinie i wyścigom, więc mamy szanse coś naprawić, by wystartować wraz z sezonem wiosennym na pełnych obrotach.

Szczególnie podatna na uszkodzenia jest turbosprężarka, gdyż działa na nią wysoka temperatura i moc jazdy. Każda większa prędkość, sprawia że zużywa ona więcej smaru i tym samym jego poziom drastycznie spada. Dlatego to nią zajmij się w pierwszej kolejności. Sprawdź poziom oleju, wymień go w razie potrzeby i rób to jak najczęściej.

Jak dbać o samochód zimą?

Na pewno należy odpowiednio przechowywać nasz samochód, czyli zainwestować w dobry garaż, w którym obeschnie, zagrzeje się i odparuje. Jeśli często jeździmy w wilgotne dni, możemy zainwestować w specjalne pochłaniacze wilgoci i regularnie wietrzyć pojazd w ocieplanym garażu. Przyda się też małe sprzątanie, czyli wytrzepanie dywaników i umycie szyb dla lepszej widoczności.

Warto również od czasu do czasu sprawdzać żarówki i w razie potrzeby je wymienić. Zimą coraz wcześniej robi się ciemno, a brak świateł naraża nas na niebezpieczeństwo. Jeśli pogoda pozwala, nie ma przeszkód, by wjechać samochodem na myjnię i zafundować mu porządną kąpiel.

Gdzie kupić części do samochodu?

Jeżeli już okaże się, że musimy kupić nowy element do pojazdu, najlepiej zrobić zakupy w renomowanym sklepie. Najczęściej w aucie sportowym musimy często wymieniać turbosprężarkę. Idealny model tej części, czyli Garrett GTX https://fmic.pl/30-garrett-gtx, możesz zakupić w tym sklepie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]