Każdy pojazd posiada wiele mechanizmów, w których znajdziemy elementy ruchome narażone na wysokie obciążenia i bardzo intensywne tarcie. Aby jak najlepiej zadbać o kondycję naszej maszyny, musimy zadbać, aby zapewnić tym mechanizmom jak najlepszą ochronę. Pomagają w tym specjalne smary techniczne posiadające specjalny skład i właściwości pozwalające na wydajną pracę samochodu i wydłużenie jego żywotności. Spełniają one bardzo ważne zadanie, które powierzone powinno zostać produktom najwyższej jakości – takie właśnie znajdziesz w naszym sklepie internetowym VMPAuto.

Smary do samochodu – doskonała ochrona przed tarciem

Smary techniczne wytwarzane są z oleju bazowego, który stanowi zazwyczaj około 70% całego składu. O jakości preparatu decydują jednak dodatki w postaci różnego rodzaju zagęszczaczy i ulepszaczy. Są to najczęściej składniki przeciwutleniające, antykorozyjne lub adhezyjne. Stosowane są one w celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych  m.in. przed zaleganiem zanieczyszczeń czy przedostawaniem się wody do różnych części samochodu. 

Jego głównym zadaniem jest jednak zapewnienie warstwy ochronnej pozwalającej na zniwelowanie tarcia na powierzchni poszczególnych elementów. Doskonale sprawdza się tu jego konsystencja – pomimo że preparaty występują w postaci płynnej, półpłynnej, a także stałej ostatecznie zawsze powstaje gęsty film bardzo dobrze przylegający do powierzchni i utrzymujący się na niej przez długi czas.

W naszym asortymencie znajdziesz także również różnego rodzaju dodatki do olejów jak np. remetalizatory, a także preparatów do smarowania sworzni, zacisków, wtryskiwaczy i wielu innych części samochodowych.

Smary VMPAuto – produkty doceniane na całym świecie

O doskonałej jakości smarów technicznych VMPAuto może świadczyć liczba krajów, w których znalazły uznanie. Wszystko dzięki wyjątkowym właściwościom zapewniającym ochronę pojazdom nawet w czasie ekstremalnych przeciążeń i warunków, z jakimi przychodzi im się mierzyć. Nasze preparaty sprawdzają się w każdych warunkach i oferować możliwie najlepsze parametry ochrony części smarnych. Znajdziesz tu produkty przeznaczone zarówno do codziennej jazdy po drogach, jak i do ekstremalnych wyczynowych popisów offroadowych.

Wybierając produkty z szerokiej oferty naszego sklepu internetowego, zapewnisz swojemu samochodowi dłuższe życie i lepsze działanie. Postaw na smary najwyższej jakości i zapewnij maksymalną ochronę pojazdu. Zapraszamy – VMPAuto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]