Prawdopodobnie każdy przedstawiciel płci męskiej marzył kiedyś o posiadaniu prawdziwego samochodu sportowego. Już mali chłopcy zaczynają interesować się motoryzacją. Z wypiekami na twarzy oglądają wyścigi samochodowe w telewizji, marząc o to, że kiedyś to oni staną na miejscu Roberta Kubicy. W dorosłym życiu te pragnienia zwykle nie przemijają. Dojrzali, kilkudziesięcioletni mężczyźni dalej z przyjemnością oglądają różnorodne samochody sportowe, a nieraz idą nawet o krok dalej i zaczynają na poważnie rozważać inwestycję w coś takiego. Czy jednak taka inwestycja może się opłacić? Kto powinien się na nią zdecydować, a kto musi ją sobie kategorycznie odpuścić?

Na pewno należy zdawać sobie sprawę z tego, że sportowe modele aut nie są zwykłymi samochodami osobowymi. Znacząco się od nich różnią. Posiadają kilka drobnych wad, które stają się widoczne podczas codziennych jazd – w trakcie dojazdu do pracy czy krótkiej podróży po ulicach dużego miasta. Jednym z tych mankamentów może być chociażby sama wielkość pojazdu. Auta sportowe muszą być odpowiednio skonstruowane i wyprofilowane, by były w stanie osiągać zawrotne prędkości. Przez to są spłaszczone i brakuje w nich miejsca na większy bagażnik. Mają niewielką kabinę, która najprawdopodobniej nie zdoła pomieścić kilkuosobowej rodziny, a tym bardziej nie sprawdzi się w momencie, gdy trzeba będzie wybrać się na dłuższą wycieczkę. Sportowe auto nie jest więc modelem rodzinnym. Kierowca, który zamierza wozić swoim samochodem bliskich, popełni spory błąd, jeżeli zdecyduje się na taki typ pojazdu. U niego na pewno lepiej sprawdzi się klasyczne auto osobowe. Ono zresztą też może być bardzo nowoczesne.

Mimo tych wszystkich przeciwwskazań niektórzy mężczyźni dalej podążają za swoim marzeniem z dzieciństwa i decydują się na prawdziwe samochody sportowe. Muszą jednak liczyć się także z ich wysoką ceną. Im większe prędkości potrafi osiągnąć konkretny model, tym droższy on będzie. Najlepsze auta sportowe mogą osiągać cenę nawet kilkuset tysięcy złotych, a bywają wśród nich i takie, za które trzeba zapłacić ponad milion! Wbrew pozorom w Polsce nie brakuje jednak ludzi bogatych. Stanowią oni garść społeczeństwa, ale istnieją i mogą sobie pozwalać na takie większe przyjemności. Dla nich zakup samochodu sportowego może być dobrą decyzją. Jeżeli bowiem w niego zainwestują, spełnią swoje marzenie z dzieciństwa, a to sprawi im ogromną radość, której nie da się porównać z niczym innym. Warto czasem uszczęśliwić samego siebie. Nawet rzeczy materialne potrafią dać człowiekowi tą radość.

Najczęściej jednak samochodowy sportowe są w Polsce celem kolekcjonerów nietypowych modeli aut. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w naszym kraju nie ma warunków do szybkiej jazdy. Nawet na autostradach obowiązują spore ograniczenia prędkości, a za złamanie zasad ruchu drogowego grożą poważne kary. Samochody można jednak kolekcjonować, by cieszyć nimi wyłącznie swoje oko. Sam fakt posiadania sportowego modelu potrafi dać kierowcy olbrzymią satysfakcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]