Wynajem długoterminowy to szybko zyskująca na popularności forma finansowania samochodu. Jest dostępna w naszym kraju od dobrych 20 lat, jednak dopiero w ostatnim czasie budzi większe zainteresowanie wśród kierowców. Statystycznie już co trzecie auto wyjeżdżające z salonu w Polsce jest finansowane właśnie poprzez wynajem. To nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę zalety tego rozwiązania. Najważniejsze z nich omawiamy na przykładzie wynajmu długoterminowego Forda.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to usługa, w ramach której wynajmujący – najczęściej autoryzowany dealer – użycza samochód najemcy na określony w umowie czas (minimum 24 miesiące), w zamian za comiesięczną opłatę. Dlatego można się również spotkać z określeniem „samochód na abonament”.

W trakcie obowiązywania umowy najemca normalnie użytkuje samochodów, może się nim swobodnie poruszać po Polsce czy nawet zagranicą – wszystko w ramach ustalonego z wynajmującym limitu przebiegu (od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów rocznie).

Wynajem długoterminowy to koniec problemów eksploatacyjnych

Komu szczególnie można polecić wynajem długoterminowy Forda lub samochodu innej marki? Na pewno osobom, które nie chcą tracić czasu i pieniędzy na obsługę serwisową pojazdu. Nie mają ochoty na szukanie najlepszych opon, umawianie wizyty u wulkanizatora, samodzielnie zajmowanie się likwidacją ewentualnej szkody na pojeździe czy wyborem ubezpieczenia.

W ramach wynajmu wszystko to przejmuje na siebie wynajmujący. Najemcy pozostaje tylko użytkowanie samochodu, mycie, tankowanie i dolewanie płynu do spryskiwaczy. To bardzo wygodne.

Idealna opcja dla osób, które nie dysponują środkami na zakup auta

Rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym przypada na czas, w którym wielu z nas zaczyna ostrożnie podchodzić do swoich wydatków, starając się je ograniczyć i zachować możliwie jak najwięcej oszczędności (zwłaszcza zainwestowanych w różnych aktywach).

Specyfiką wynajmu jest to, że nie wnosi się opłaty inicjalnej, nie ma również obowiązku wykupu samochodu po zakończeniu umowy (można po prostu zwrócić kluczyki lub przesiąść się do innego auta w ramach nowej umowy).

Ważną zaletą wynajmu długoterminowego – zwłaszcza w zestawieniu z leasingiem czy kredytem samochodowym – jest niska opłata miesięczna za użytkowanie auta. Dzięki temu na tę formę finansowania mogą sobie pozwolić nawet osoby średnio sytuowane, których nigdy nie byłoby stać na zakup fabrycznie nowego samochodu.

Miesięczna opłata jest skalkulowana w taki sposób, aby nie stanowiła dużego obciążenia dla budżetu domowego.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy Forda? Wiemy, gdzie znajdziesz najkorzystniejsze oferty

W poszukiwaniu konkretnych i najlepszych ofert wynajmu długoterminowego Forda zajrzyj na stronę https://ibemo.pl. iBemo to internetowa platforma, która daje bezpośredni dostęp do propozycji wynajmu od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo.

Na stronie szybko porównasz oferty, skonfigurujesz je pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań, poznasz ostateczny koszt wynajmu, a umowę możesz zawrzeć online. Wybrany samochód odbierzesz w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w całej Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]