Auto terenowe to maszyna dla naprawdę wymagających kierowców, którzy mają jasno sprecyzowane oczekiwania i potrzeby. Nic dziwnego zatem, że na zakup takiego samochodu decyduje się coraz więcej osób, a na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują pakiety modyfikacji aut terenowych. Co to za rozwiązania i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oto kilka rad.

Kto wybiera samochody terenowe?

Utarło się, że auta terenowe wybierane są przez pasjonatów rajdów terenowych i osoby, które uwielbiają czasami zjechać z utwardzonych dróg. Nie jest to do końca prawdą. – Takie auta coraz częściej również wybierane są przez firmy, szczególnie te pracujące w trudnym terenie. Równie popularne są wśród służb mundurowych i ratunkowych, szczególnie, jeśli pracują one na wymagającym obszarze, to niezawodne auto jest podstawą ich funkcjonowania. Poza tym jest również ogromna grupa prywatnych właścicieli, którzy mają jasno sprecyzowane wymagania co do auta i chcą, by miało ono jak najlepsze możliwości terenowe. – mówi doradca z firmy overlimit.com. Auta terenowe mają również tę przewagę nad innymi, że można je idealnie dopasować do potrzeb ich właścicieli – wszystko za sprawom pakietów modyfikacji.

Co zmienia się w autach terenowych?

Oferowane przez wiele firm modyfikacje aut maja za zadanie zwiększyć ich możliwości terenowe, a tym samym dopasować je idealnie do potrzeb właścicieli, a że te są różne, oferuje się całą gamę rozwiązań. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kierowcy mają naprawdę różne oczekiwania co do aut terenowych, dlatego też oferujemy aż 3 różne pakiety modyfikacji. W pakiecie podstawowym zwiększamy prześwit o 60 mm, montujemy profesjonalne opony terenowe i elementy przywracające geometrię zawieszenia. W pakiecie „średnim” poza tymi rozwiązaniami można znaleźć także: stalową płytę osłonową silnika czy montaż wyciągarki o dużej mocy. W pakiecie najbardziej rozbudowanym są dodatkowo różnego typu osłony, wyprowadzenie dolotu powietrza do silnika, zabezpieczenie układu napędowego przed wodą czy blokada tylnego mechanizmu różnicowego. – mówi specjalista z overlimit.com – firmy oferującej szereg modyfikacji Dacii Duster Overlimit.

[Głosów:1    Średnia:5/5]