Być może chcesz dokładnie dopasować felgi do swojego nowego samochodu. Albo po prostu skupiasz się na szczegółach i chcesz, aby Twoje felgi ładnie wyglądały? Użyj przymierzalni albo konfiguratora felg. Dzięki temu dowiesz się jak może w przyszłości wyglądać Twój samochód. Felgi aluminiowe na pewno sprawiają, że auto wygląda po prostu lepiej, i to jest właśnie najczęstszy powód ich zakupu. Dzięki temu, iż mają one bardziej ażurową budowę, a także skuteczniej niż obręcze stalowe odprowadzają ciepło z zacisków hamulcowych, co jest bardzo ważne szczególnie w autach o dobrych osiągach. Odpowiednio dobrane do auta felgi aluminiowe są też bardziej wytrzymałe niż zwykłe obręcze stalowe.

Konfigurator

Jest to nic innego jak po prostu specjalne dopasowanie felg do rodzaju auta. Aby obsłużyć konfigurator należy z listy rozwijalnej wybraż markę, rocznik i model pojazdu, opcjonalnie także dobierając kolor pojazdu. W górnym rogu klikamy na dalej. Następnie dokonujemy wyboru interesujących nas felg. Proszę także zwrócić uwagę na suwak widniejący po prawej stronie zaraz nad zdjęciami felg. Służy on do przeglądania większej ilości pozycji. Po zaznaczeniu interesujących nas rozmiarów felg oraz już konkretnych modeli, przechodzimy dalej. Dostępny konfigurator prezentuje wygląd samochodu z wybraną felgą. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak będzie wyglądał nasz samochód po dobraniu do niego felg. Jest to na pewno bardzo pomocne rozwiązanie.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Felgi Kupujący zazwyczaj nie przejmują się przesadnie jakością felg, ponieważ niełatwo ocenić ją gołym okiem. Tymczasem osoby wybierające te najtańsze oferty sporo przecież ryzykują. Podróbka może niestety wyglądać tak samo jak oryginał, ale na pewno nie dorówna mu swoją wytrzymałością. Pół biedy, jeżeli już po kilku miesiącach odpryśnie z niej lakier i zamiast upiększać, felga zacznie szpecić auto. Gorzej, jednak jeżeli po wjechaniu w dziurę tania felga rozpadnie się na małe kawałki. Mogłoby się to nawet źle skończyć dla kierowcy czy pasażerów. Nie można przecież zapominać, że felga ma nie tylko dobrze wyglądać! Jest to element, od którego zależy bezpieczeństwo osób jadących autem. Warto więc swobodnie dobrać felgi pracując z konfiguratorem. Jednak istotną rzeczą jest głównie zwrócenie uwagi na jakość wybranych felg. Nie można o tym zapominać.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKia Rio forum
Następny artykułAso audi Warszawa