Szukasz praktycznego, oszczędnego auta, aby komfortowo przewozić rodzinę? Przestronny, niezawodny i wytrzymały kombivan to najlepsza opcja.

Zgodnie z założeniem projektantów, Dokker miał być odpowiedzią na zapotrzebowanie nowoczesnej rodziny – troszczącej się o domowy budżet, ale przyzwyczajonej do podróżowania w wygodnych warunkach i wymagającej dużej przestrzeni bagażowej.  Ekonomiczność Dokkera oznacza nie tylko możliwość zejścia ze spalaniem poniżej 5 l/100 km, ale też korzystną cenę. Na auto w podstawowej wersji wydamy niecałe 40 tysięcy zł, zatem Dokker budżetowo mieści się w widełkach rocznego zarobku statystycznego Kowalskiego. Nawet najbardziej oszczędni muszą przyznać, że to solidna alternatywa dla używanego auta, a tu dodatkowo uzyskujemy gwarancję na 3 lata/100 tys. km: http://www.dacia.pl/samochody-nowe/dokker/

Ukłonem w stronę zróżnicowanych potrzeb nowoczesnej rodziny jest także aż 5 wersji wyposażenia – bo przecież nie każdy chce dopłacać za radar cofania, ogranicznik prędkości czy podgrzewane fotele, za to ABS, ESC i boczne poduszki znajdują się w każdej opcji. Design Dokkera jest prosty, lecz linia nowoczesna, a dodatkowo stylizowana na crossovera wersja Stepway zwraca dodatkowo uwagę dopracowanymi, metalicznymi i skórzanymi elementami.

Przestronność długiego na 4,36 m Dokkera oznacza naprawdę dużo miejsca dla pasażerów (i to nie tylko pod nogami, ale i nad głową), a także ogromny, 800 l bagażnik, do którego bez problemu zapakuje się cała rodzina –  i to uwzględniając wszelkie niezbędne podczas urlopu  akcesoria plażowe. Niski próg załadunku i możliwość łatwego złożenia kanapy umożliwiają wykorzystanie Dokkera do przewozu mebli czy innych większych gabarytowo bagaży – np. sprzętu sportowego. W końcu bliski kuzyn tego modelu – Dokker Van jest ceniony przez przedsiębiorców za rozwiązania ułatwiające transport towarów.

Nacisk położony na komfort oznacza w Dacii Dokker maksymalne wyciszenie wewnątrz kabiny i bardzo sprawnie działającą klimatyzację i ogrzewanie – zatem ryzyko przeziębienia czy przegrzania dzieci nam nie grozi.

Wielkim plusem rumuńskich samochodów jest także wytrzymałość. Testowana na karpackich bezdrożach Dacia Dokker to auto, któremu niestraszne polskie jezdnie dziurawe po zimie i słabo widoczne progi zwalniające. Jedno jest pewne: przy tym zawieszeniu żaden mechanik sobie na nas nie zarobi.

Dacia Dokker to solidne auto, które spełnia większość wymagań polskiego kierowcy, a pod względem stosunku ceny do jakości jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji na rynku

[Głosów:1    Średnia:5/5]