Bagażniki dachowe, nazywane również boksami dachowymi, to często stosowane w samochodach osobowych akcesoria. Sięgają po nie wszyscy ci, którzy podróżują na długi dystans i potrzebują dostępu do dodatkowej przestrzeni bagażowej. Boksy takie sprawdzają się o każdej porze roku i w każdym warunkach atmosferycznych. Dzięki nim, wyjazd na wczasy, wakacje z rodziną, podróż w gronie przyjaciół lub wyprawa za granicę będzie bardziej komfortowa. Poniżej podpowiadamy – po jakie boksy samochodowe warto sięgnąć oraz na jakie ich cechy warto zwrócić uwagę.

Boksy dachowe – bezpiecznie i wygodnie

Boksy samochodowe są idealny w sytuacji, gdy zabierany przez nas bagaż nie mieści się już wewnątrz samochodu. Ponadto, świetnie sprawdzają się w przewożeniu różnego typu sprzętów rekreacyjnych i ekwipunku – na przykład rowerów, wioseł do kajaków, nart i desek snowboardowych.

Przeglądając dostępne boksy warto zwrócić uwagę na ich pojemność. Jest to najważniejszy parametr, mający kluczowy wpływ na ich przydatność. Najmniejsze dostępne boksy mają objętość 300 litrów i przeznaczone są do przewożenia obiektów, których długość dochodzi do 2 metrów. Największe boksy potrafią być nawet dwukrotnie większe – oferując nam dodatkowe 600 litrów przestrzeni bagażowej.

Ładowność danego boksa to jego kolejna cecha. Jest związana z rozmiarem, choć nie zawsze duży boks oznacza dużą ładowność. Znajdziemy zarówno boksy o niskiej ładowności – zdolne udźwignąć zaledwie 50 kilogramów ekwipunku, jak i te wytrzymalsze – których ładowność dochodzi do 100 kilogramów. Ładowność zależy przede wszystkim od materiałów użytych w produkcji.

Pozostałe istotne parametry boksów samochodowych

Oprócz powyższych, warto również zwrócić uwagę na rozmiar danego boksu. Jego całkowita długość nie powinna przewyższać długości dachu, a nawet – dobrze jeśli będzie o kilka centymetrów krótszy. Polecamy również upewnić się, czy dach w naszym samochodzie jest w stanie udźwignąć boks o intersującej nas ładowności.

Również kształt danego boksu jest istotny. Jego wybór należy dostosować do naszych preferencji w zakresie sposobu jazdy. Oczywiście, niektóre boksy mogą być mniej lub bardziej aerodynamiczne, a tym samym – wpływać na warunki prowadzenia pojazdu, np. na sposób jego zachowania się podczas wchodzenia w zakręty. Boksy o opływowych kształtach są dedykowane dla jazdy szybszej i bardziej dynamicznej.

Sposób otwierania oraz obecność dodatkowych form zabezpieczenia to kolejne ważne cechy, na które warto zwrócić uwagę. Za najwygodniejsze uchodzą boksy otwierane po obu stronach pojazdu. Warto również upewnić się, czy wewnątrz boksa znajdują się zaczepy lub siatki. Ich obecność może znacząco ułatwić organizację przechowywanych w środku obiektów.

Gdzie kupować boksy samochodowe?

Jeśli poszukujesz zaufanego dostawcy boksów samochodowych, polecamy zapoznać się z ofertą Chromemaster Automotive. Znajdziesz w niej rozbudowany wybór bagażników dachowych, a także akcesoriów wykorzystywanych w ich montażu. Są to produkty pochodzące od kilkudziesięciu producentów z całego świata, co gwarantuje możliwość odnalezienia boksu idealnie pasującego do naszych oczekiwań.

Oprócz boksów samochodowych, w ofercie Chromemaster Automotive znajdują się stopnie boczne, belki dachowe, szeroki wybór akcesoriów oświetleniowych, kosmetyków samochodowych oraz licznych innych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi używane leasing
Następny artykułEkologia w samochodzie

Interesuje się samochodami i ogólnie motoryzacja od niepamiętnych czasów. Na blogu publikuje głównie o autach.