Zakup samochodu, to niejednokrotnie spory wydatek, który znacząco obciąża nasz budżet. Bez względu na to, czy dokonujemy zakupu na firmę, czy też prywatnie, musimy liczyć się z wieloma kwestiami, które są niezbędne do użytkowania auta, jak ubezpieczenie, materiały eksploatacyjne, czy obowiązkowe przeglądy. Jeśli dodać jeszcze czas oczekiwania na nowe auto lub poświecony na jego poszukiwanie, robi się tego całkiem sporo. Jednak wcale nie jesteśmy skazani na własny samochód. Zwłaszcza, że wypożyczalnie samochodów proponują coraz ciekawsze i atrakcyjne cenowo rozwiązania. Oto 5 powodów, dla których warto skorzystać z długoterminowego wynajmu samochodu.

  1. Brak konieczności oczekiwania i poszukiwania – zakup nowego lub używanego samochodu każdorazowo wiąże się z koniecznością poświecenia czasu na wybór odpowiedniego pojazdu i jego poszukiwaniem lub oczekiwaniem na moment aż nasze zamówienie dotrze do dealera samochodowego. Decydując się na wynajem samochodu, nie jesteśmy zmuszeni do czekania i prowadzenia poszukiwań. W większości przypadków, wypożyczalnie samochodów, które działają na polskim rynku, umożliwiają skorzystanie z wynajmu długoterminowego od ręki. Wystarczy tylko dobrać odpowiednio model auta i dokonać formalności.
  2. Korzyści finansowe – korzystając z wynajmu długoterminowego, mamy możliwość planowania naszego budżetu w pełni, ponieważ jedyne, co nas interesuje, to comiesięczna opłata za wynajem auta oraz odwiedzanie stacji paliw. Nie jesteśmy obarczeni kosztami związanymi z zakupem samochodu, ponieważ wypożyczalnia samochodów pokrywa go w całości. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodu z segmentu ECO, możemy również znacząco zmniejszyć nasze wydatki na paliwo. I – co ważne – wynajmując samochód, a nie dokonując jego zakupu, mamy większą zdolność kredytową, ponieważ pojazdy nie stanowią naszego obciążenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku prowadzenia firmy.
  3. wykres

  4. Jeszcze większe korzyści finansowe w podatku – jeżeli posiadamy firmę, to wynajem pojazdu możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co jest zgodne z Ustawą o podatku dochodowym dla osób prawnych. Skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów daje nam możliwość odliczenia podatku VAT z tytułu użytkowania pojazdów.
  5. Odciążenie administracyjne – wynajmując auto, nie musimy zastanawiać się nad bieżącymi sprawami z nim związanymi. Wynajem samochodu jest pod tym względem bardzo wygodną sprawą, ponieważ interesuje nas tylko opłacenie miesięcznego zobowiązania wobec wypożyczalni samochodów, uzupełnianie niezbędnych płynów w aucie oraz kosmetyka. Wszelkie kwestie związane z serwisem i ubezpieczeniem pozostają w gestii wypożyczalni.
  6. Ogólnodostępność i wygoda – wynajem auta nie musi wcale zaczynać się w oddalonym od naszej firmy lub miejsca zamieszkania o kilkaset kilometrów mieście. Oczywiście, wynajem długoterminowy może rozpocząć się w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, czy Wrocławiu, jednak wynajmowane auto możemy odebrać również spod naszych drzwi.

Wynajem długoterminowy samochodu jest niezwykle opłacalny. To rozwiązanie jest przeznaczone dla każdego, kto chce mieć kontrolę nad wydatkami oraz posiadać komfort użytkowania nowego i sprawnego pojazdu. Jest to również o wiele bardziej korzystna propozycja w przypadku, kiedy rozważamy leasing. W kalkulacji rocznej możemy niejednokrotnie zyskać kilka tysięcy. Do tego wszystkiego otrzymujemy pełną i fachową obsługę oraz elastyczne i indywidualne podejście. Gwarantują nam to takie firmy, jak MIRent Eco Car.

[Głosów:1    Średnia:5/5]