To bez czego praktycznie nie może się obyć żaden motocyklista to kurtka. Nawet w trakcie lata używa się takiej odzieży podczas jazdy motocyklem. W pewnym stopniu kurtki takie dodają charakteru motocykliście, a dodatkowo chronią go podczas ewentualnych, nieprzewidzianych kolizji, a przede wszystkim upadków. Kurtki motocyklowe posiadają bowiem wzmocnienia głównie na ramionach i łokciach. Odzież taka jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Przeważnie jest to ubranie wielowarstwowe, wykonane z tkaniny chroniącej przed wodą i wiatrem, a nie rzadko też takiej, która to doskonale się sprawdza podczas niskich temperatur. Oczywista jest tu też odpowiednia wentylacja, tak ażeby ciało nie pociło się zanadto. Niekiedy to stosowane są tak zwane zamki wentylacyjne.

Przede wszystkim bezpieczeństwo motocyklisty

Tego typu kurtki motocyklowe często posiadają wiele kieszonek w różnych częściach, a zatem tak po bokach, na piersi, jak i na rękawach. Nie rzadko są to kieszonki zasuwane. Odzież taka nie rzadko posiada także podszewkę, którą to można odpiąć, kiedy temperatura jest zbyt wysoka. Nie rzadko też mówi się o rzepach, lub zapięciach, które to regulują szerokość rękawów. Niejednokrotnie możliwa jest też regulacja długości rękawów. Co oczywiste szwy przy takiej kurtce trzymają bardzo mocno, materiał jest niezwykle wytrzymały. Te najlepsze kurtki są też wyjątkowo wygodne, a w przypadku materiału mówi się tu przeważnie o wyrobach tekstylnych, lub też skórzanych, przede wszystkim odpornych na ścieranie. Często jednak producenci biorą pod uwagę względy ekologiczne. W kurtkach takich stosuje się też piankę ochronną na plecy, a także odpowiednio wyprofilowany kołnierz. Przydatne też mogą okazać się wkładki odblaskowe.
moto-1084694_1920

Kurtki motocyklowe w w stylowym wydaniu

To co jeszcze charakteryzuje ten ubiór to jego wygląd. Kurtki są często specjalnie wyprofilowane, a nie jedna z nich posiada jakiś nadruk. Zazwyczaj będzie to logo marki motoryzacyjnej, nie rzadko też może na niej znaleźć się jakiś motyw właściwy dla środowiska motocyklistów. Większy nadruk przeważnie znajduje się na plecach. Jednak kurtka taka zamiast wspomnianych motywów, czy logo, może być urozmaicona wszelkimi wstawkami kolorowymi, wzorami i różnorodnością odcieni. Najczęściej mówi się tu o odzieży czarnej, ale nie znaczy, że nie spotyka się również kurtek w innych kolorach, czy nawet zestawie kolorów. Nawet w takim produkcie można liczyć na przyznawane atesty, gdzie to przykładem są tak zwane protektory, a zatem ochraniacze na barki, łokcie, czy nawet plecy. Pamiętać należy także, że wyróżnia się też specjalne kurtki sportowe, z których to korzystają zawodnicy podczas zmagań na torach i trasach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]