Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że odświeżyć wnętrze naszego pojazdu możemy w bardzo prosty i stosunkowo tani sposób. Wystarczy zainwestować w odpowiednie pokrowce na fotele oraz kanapę. Co powinniśmy wiedzieć w tym temacie, jakie pokrowce wybrać i czym się kierować podczas zakupu?

W pierwszej kolejności należy wskazać na to, że na rynku dostępne są pokrowce dedykowane do konkretnych pojazdów, jak i pokrowce uniwersalne. Co prawda uniwersalne pokrowce są znacznie tańsze, to jednak w większości przypadków będą się one źle układały na fotelach i już z daleka będzie widać, że są to pokrowce, a nie rzeczywista tapicerka samochodu. W skrajnych przypadkach uniwersalne pokrowce mogą nawet oszpecić wnętrze!
Dobre pokrowce na fotele i kanapę to nie tylko możliwość odmienienia wyglądu naszego samochodu, ale również możliwość ukrycia przetarć i zużyć na fotelach bez konieczności ich ponownego i drogiego obszywania.

Jakość pokrowców i ich trwałość

Decydując się na zakup pokrowców do samochodu warto postawić na markowe produkty charakteryzujące się dobrą jakością i trwałością – powinny nam one posłużyć przynajmniej przez kilka lat. Warto postawić na pokrowce, które w łatwy sposób można w każdej chwili zdemontować i wyprać chociażby w pralce automatycznej.
Wewnętrzna strona pokrowców powinna być pokryta specjalnym materiałem zapobiegającym przesuwaniu się pokrowca i jego podwijaniu się. Powinny również idealnie przylegać do powierzchni fabrycznej tapicerki.

Funkcjonalność pokrowców na siedzenia

Niemal każdy producent pokrowców na siedzenia daje nam możliwość wyboru kilku wersji swoich pokrowców. Mowa tutaj nie tylko o kolorystyce i fakturze materiału, ale przede wszystkim o dopasowaniu do funkcjonalności samochodu, np. dzielonego oparcia kanapy, składanego podłokietnika czy chociażby kieszeni na drobiazgi na przednich fotelach i specjalnych szwach w miejscach poduszek powietrznych.

Ile to kosztuje?

Za komplet uniwersalnych pokrowców przyjdzie nam zapłacić w okolicach 150-200,-zł. Rozwiązania dedykowane są droższe i ich ceny potrafią sięgać nawet kilkuset złotych!

[Głosów:3    Średnia:3/5]