Bramy Wrocław

0
1889

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wyborze bramy wjazdowej

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego ogrodzenia oraz bramy wjazdowej nie zawsze należy do prostych decyzji. Oprócz znalezienia odpowiedniego materiału, który nie będzie bardzo wrażliwy na działanie czynników atmosferycznych i dobrze spełni swoją funkcję, trzeba też rozważyć, jaki rodzaj bramy będzie najbardziej odpowiedni. Wiele zależy od architektury całego domu, szerokości ulicy czy preferencji danej osoby. Dlatego warto poznać najważniejsze informacje i wybrać bramę, z której będziemy zadowoleni przez długie lata.

Gdzie szeroka brama, tam duża wygoda

Dobrze dobrana brama wjazdowa pozwala wjechać lub wyjechać z posesji bez żadnych większych problemów. Jest to jedna z jej najważniejszych funkcji, ponieważ minimalizuje ryzyko ewentualnych wypadków na drodze. Konieczność ciągłych manewrów podczas wyjazdu często rozprasza kierowcę, który w efekcie nie ma aż tak dobrej widoczności i może spowodować kolizję.

Dlatego warto udać się do profesjonalnego sklepu, który posiada szeroką ofertę, a wykwalifikowani pracownicy potrafią doradzić, jaki wybór będzie najlepszy. Jeśli chodzi o bramy Wrocław posiada wiele firm godnych uwagi. Jakie powinny być wymiary bramy wjazdowej, żeby była ona komfortowa i bezpieczna? Najlepiej zainwestować w taką, która będzie miała około 3 metrów szerokości, czyli trochę więcej, niż wymagają przepisy. Warto też zwrócić uwagę na szerokość ulicy – kiedy jest ona wąska, wjazd będzie trudniejszy i bardziej wymagający. W takim przypadku warto rozważyć umieszczenie bramy nieco bardziej w głębi podjazdu.

Im większa wytrzymałość, tym mniejsze wydatki

Podczas wyboru odpowiedniej bramy wjazdowej warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana. Dobra jakościowo stal jest zazwyczaj nieco droższa, ale za to bardziej wytrzymała. Trzeba przy tym pamiętać, że brama będzie narażona na działanie różnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy mrozy, które potrafią wyrządzić dużo szkód na niezbyt odpornych materiałach.

Dlatego żeby zapobiec szybkiej korozji i zminimalizować ryzyko kolejnych remontów oraz wydatków, warto na samym początku zainwestować w wytrzymałą konstrukcję. Jest to szczególnie ważne, kiedy chcemy mieć bramę otwieraną automatycznie. Jeśli zależy nam na tym, by działała sprawnie i długo, musi być bardzo stabilna.

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaki typ bramy warto kupić, żeby wjazd był komfortowy i bezpieczny. Coraz popularniejsze stają się bramy otwierane automatycznie, na przykład za pomocą pilota. Trudno się temu dziwić, ponieważ mimo że są droższe, to znacznie bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie ma wówczas konieczności wychodzenia z samochodu za każdym razem, kiedy chce się wjechać lub wyjechać z posesji. Chociaż z pozoru ta czynność nie wydaje się zbyt kłopotliwa, może być bardzo nieprzyjemna, kiedy na dworze pada silny deszcz, a my spieszymy się na ważne spotkanie. Dlatego warto poznać kilka najchętniej wybieranych rodzajów bram:

bramy wjazdowe przesuwane – charakteryzują się jednym skrzydłem, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Dzięki temu taka brama nie zajmuje zbyt dużo miejsca wewnątrz posesji i nie trzeba się martwić, że podczas otwierania może uderzyć w jakiś przedmiot. Należy jednak pamiętać, że jeśli wybierze się bramę przesuwaną szynową, a nie samonośną, trzeba regularnie usuwać zanieczyszczenia z szyny, takie jak liście czy papierki.

bramy wjazdowe rozwierne – takie bramy najczęściej mają dwa skrzydła otwierające się do wnętrza posesji, dlatego lepiej sprawdzą się u osób, które posiadają długi podjazd. Mimo że najczęściej kojarzą się z bramami otwieranymi ręcznie, to bez problemu można znaleźć takie, które są automatyczne i świetnie się prezentują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]