Mercedes-Benz to bardzo ceniona marka motoryzacyjna w naszym kraju. Samochody niemieckiego producenta uchodzą za bezawaryjne, doskonale wykonane, komfortowe, dynamiczne i bezpieczne, co wystarczy do tego, aby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jeśli możesz sobie pozwolić na zakup auta tej marki i właśnie rozglądasz się za Mercedesem w Szczecinie, to skorzystaj z naszych wskazówek, które ułatwią Ci znalezienie właściwego samochodu.

Zacznij od wizyty w salonie

Planując zakup Mercedesa nie można nie odwiedzić salonu autoryzowanego dealera niemieckiej marki. To w salonie znajdziesz największy wybór fabrycznie nowych modeli Mercedesa, co pozwoli Ci na ich bezpośrednie porównanie, ocenienie jakości wykonania, przestronności wnętrza czy ustawności bagażnika.

W salonie możesz oczywiście liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony specjalisty, który zna samochody niemieckiej marki od podszewki i pomoże Ci w wybraniu odpowiedniego modelu, a następnie w jego skonfigurowaniu.

W poszukiwaniu Mercedesa w Szczecinie odwiedź salon autoryzowanego dealera niemieckiej marki, Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, z którego ofertą zapoznasz się na stronie internetowej ddb.mercedes-benz.pl.

Zastanów się, jaki model najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby

Mercedes-Benz oferuje dziś kilkadziesiąt modeli samochodów, które są skierowane do kierowców o odmiennych potrzebach, wymaganiach i oczekiwaniach. Bez najmniejszego problemu znajdziesz w tej gamie taki pojazd, który da Ci mnóstwo satysfakcji, a przy tym zapewni odpowiedni komfort podróżowania – również z całą rodziną.

Warto zatem dokładnie zapoznać się z gamą modelową niemieckiego producenta, w której są dostępne zarówno klasyczne limuzyny, SUV-y, crossovery, ale też samochody o sportowym charakterze.

Rozważ rodzaj napędu

Jeśli myślisz, że wybranie odpowiedniego modelu samochodu jest wyzwaniem, to wiedz, że to dopiero początek. Prawdziwe schody zaczynają się w momencie, gdy trzeba zdecydować się na konkretną wersję napędową.

W gamie Mercedes-Benz znajdują się i samochody napędzane silnikami benzynowymi, i wysokoprężnymi, jak również hybrydy typu plug-in oraz auta w 100% elektryczne. W dzisiejszych czasach szczególnie ciekawym wyborem wydają się być te ostatnie.

Zakup samochodu zeroemisyjnego ma głęboki sens, również w kontekście coraz ostrzejszych regulacji dotyczących np. ograniczania wjazdu do centrów miast autom, które nie spełniają norm emisyjności. Ponadto jazda elektrykiem może się bardzo opłacać, zwłaszcza właścicielom domów z prywatną instalacją fotowoltaiczną.

Pomyśl o finansowaniu zakupu

Zakup Mercedesa wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego jest to jedna z tych marek, której klienci szczególnie często korzystają z opcji finansowania. W przypadku przedsiębiorców niepodzielnie rządzi leasing, choć coraz większym zainteresowaniem cieszy się też wynajem długoterminowy. Z kolei nabywcy prywatni chętnie wybierają  kredyt samochodowy.

Jeśli planujesz skorzystać z finansowania zakupu, to koniecznie zapytaj o taką opcję doradcę salonu. Dealerzy bardzo często mają atrakcyjne oferty dla swoich klientów, a przy tym oferują kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności, co jest bardzo wygodne i przyspiesza całą procedurę.

Umów się na jazdę testową

Po wybraniu samochodu, który wpisuje się w Twoje oczekiwania, warto jeszcze przetestować go w realnych warunkach drogowych. Taką możliwość zapewni Ci dealer Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka. Na jazdę testową wybranym modelem Mercedesa możesz się umówić online w dogodnym dla siebie terminie.

Skorzystaj z pakietu dealerskiego ubezpieczeń

Ostatnim aktem zakupu samochodu jest jego ubezpieczenie. Tutaj ponownie radzimy skorzystać z pomocy dealera, który na pewno zaproponuje Ci bezkonkurencyjny cenowo pakiet ubezpieczeń OC/AC/NNW. W ten sposób w jednym miejscu załatwisz wszystkie formalności niezbędne przed ostatecznym wyjechaniem nowym samochodem z salonu. Później zostanie Ci już tylko cieszyć się jego codzienną eksploatacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]