Suzuki Swace to jeden z najciekawszych modeli dostępnych na polskim rynku. Nie chodzi wcale o szczególnie oryginalną stylistykę czy rodzaj napędu, ale o funkcjonalność. W dobie powszechnej mody na SUV-y i crossovery japoński producent postawił na sprawdzoną klasykę, czyli użyteczne, rodzinne kombi, które w dodatku naprawdę dobrze wygląda. Jazda testowa Suzuki Swace to propozycja dla każdego, kto nieco na przekór obowiązującym trendom szuka dla siebie samochodu o nieprzeciętnej funkcjonalności. Czym zaskoczy Cię ten model?

Ogromna ilość miejsca

Suzuki Swace zaczyna zaskakiwać jeszcze zanim uruchomimy silnik i ruszymy na pierwszą jazdę testową. To jeden z najprzestronniejszych samochodów nie tylko w swojej klasie. Oferuje ogromną ilość miejsca w środku, szczególnie na tylnej kanapie, co jest zasługą zwiększonej odległości między fotelami – wynosi ona aż 928 mm. Dzięki temu z tyłu komfortowo mogą podróżować nawet wysokie osoby dorosłe. Ważna informacja dla rodziców: na kanapie da się bez większego problemu zamontować trzy foteliki dziecięce.

Przepastny bagażnik

Skoro kombi, to musimy zajrzeć do bagażnika. I tutaj kolejne pozytywne zaskoczenie. Patrząc na Suzuki Swace z zewnątrz trudno się domyślić, że oferuje tak przepastną przestrzeń bagażową. Kufer ma pojemność aż 596 litrów, co zbliża Suzuki do niemieckiej konkurencji, od lat wyznaczającej standardy w tym zakresie.

Bagażnik będzie więc w zupełności wystarczający do pomieszczenia w nim walizek na rodzinne wakacje. Warto przy tym zwrócić uwagę na praktyczny system podwójnej, płaskiej podłogi, co ułatwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Świetna jakość wykończenia wnętrza

Jeśli zwracasz uwagę na jakość i spasowanie materiałów wykończeniowych, to czeka Cię kolejne pozytywne zaskoczenie. Japoński producent stanął tutaj na wysokości zadania. Wnętrze jest nie tylko bardzo dobrze wykonane, ale także wzorowe pod względem ergonomii. Do tego dochodzi bardzo bogate wyposażenie, obejmujące m.in. 8-calowy ekran dotykowy, systemy multimedialne oraz kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto.

Dynamiczny i oszczędny napęd

Suzuki Swace wykorzystuje sprawdzoną technologię napędu hybrydowego. Bazowa jednostka benzynowa 1.8 jest wspierana przez silnik elektryczny i ten tandem spisuje się bez zarzutu. Swace jeździ więcej niż żwawo, również w trasie i z kompletem pasażerów. Największe zaskoczenie pojawi się jednak przy dystrybutorze, ponieważ ten niemały przecież samochód w ruchu miejskim jest w stanie zadowolić się około 6 litrami benzyny.

Bardzo dobre właściwości jezdne

Suzuki Swace to dobry wybór dla każdego, kto z jednej strony szuka auta praktycznego, o rodzinnym charakterze, a z drugiej lubi dynamiczną jazdę. Układ jezdny japońskiego kombi wręcz do niej zachęca. Auto prowadzi się jak po sznurku, daje poczucie bezpieczeństwa w szybko pokonywanych zakrętach, jest również odporne na silne podmuchy boczne, co stanowi zmorę SUV-ów i crossoverów.

Na jazdę testową Suzuki Swace umówisz się w jednym z salonów autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie lub Warszawie. Termin możesz zarezerwować przez formularz kontaktowy na stronie dealera lub telefonicznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]