Jak szybko sprzedać stary samochód?

0
1297

Nie ulega wątpliwości, że samochody osobowe i nie tylko, ulegają różnym awariom i prędzej czy później wypierane są przez auta z nowszych roczników, którymi najzwyczajniej wygodniej się jeździ. Po zakupie nowego samochodu często nie wiadomo, co zrobić ze starym – najrozsądniej jest go sprzedać i odzyskać choć część pieniędzy na niego wydanych. W jaki sposób zrobić to szybko i bezstresowo? Oto poradnik przygotowany przez skup aut auto-kurek.pl, który jest sponsorem niniejszego artykułu.

Przygotowanie auta do sprzedaży

Pierwszym krokiem na drodze do szybkiej sprzedaży starego samochodu osobowego jest jego przygotowanie do prezentacji potencjalnym zainteresowanym. Używane auto należy opróżnić ze wszystkich osobistych rzeczy i akcesoriów, które chce się pozostawić dla siebie, a także kompleksowo wysprzątać – przez co rozumie się nie tylko mycie samochodu z zewnątrz, ale też konserwację jego wnętrza z praniem tapicerki i podsufitówki włącznie.

Każdy samochód, który zamierza się wystawić na sprzedaż, warto także sprawdzić od strony technicznej. Oczywiście, nie trzeba go naprawiać, jeśli planuje się oficjalnie mówić o tym, że auto jest niesprawne, jednak w dobrym guście jest dokonanie chociaż kilku drobnych napraw, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a mogą przyczynić się do zwiększenia wartości używanego samochodu.

Przed wystawieniem samochodu na sprzedaż, należy też zajrzeć do dokumentów. Przy wstawianiu ogłoszenia do Internetu czy gazety konieczne będzie bowiem podanie daty ważności przeglądu auta czy też wykupionego ubezpieczenia OC. Skompletowanie dokumentów ułatwi też późniejsze zbycie auta, które nie będzie wymagało poświęcenia dodatkowego czasu na ich odszukanie.

Wystawienie ogłoszenia kontra wywóz auta na skup

Następnym krokiem pozwalającym na szybką sprzedaż auta jest dodanie ogłoszenia w Internecie lub gazecie. Zdecydowanie najlepiej zdecydować się na wystawienie samochodu na sprzedaż online, gdzie pojazdu danej marki czy rocznika może poszukiwać dziennie tysiące użytkowników. Przed wystawieniem takiego ogłoszenia warto zadbać o dobrej jakości zdjęcia samochodu, które można wykonać nowoczesnym smartfonem lub lustrzanką.

Niemniej istotne jest odpowiednie przygotowanie treści ogłoszenia. Powinny się w niej znaleźć wszystkie informacje dotyczące samochodu – przebieg, wyposażenie, ważność OC i przeglądu, jak również inne niuanse, które mogą być znaczące z punktu widzenia kupującego. Dodanie “suchego” ogłoszenia bez takich informacji może skutkować napływem mnóstwa pytań od potencjalnych kupujących, na które warto odpowiedzieć raz, a konkretnie.

Takie ogłoszenie sprzedaży samochodu odpowiednio wcześniej przygotowanego do zbycia powinno spotkać się z dużym zainteresowaniem i odzewem potencjalnych kupujących, a tym samym, skutkować szybką sprzedażą. Często jednak zależy nam na czasie i nie mamy ochoty czekać na osobę, która zdecyduje się nabyć używane auto – w takim przypadku najlepiej udać się na skup samochodów, gdzie można sprzedać pojazd natychmiast.

Jeśli Twoje ogłoszenie o sprzedaży auta nie cieszy się dużym zainteresowaniem, skontaktuj się z auto-kurek.pl – ten skup samochodów online przyjmuje wszystkie auta używane z roczników 1960-2014, niezależnie od ich stanu technicznego. Być może uda Ci się w nim sprzedać samochód, który od dawna zajmuje tylko miejsce w garażu i uzyskasz tym samym środki na wakacje czy akcesoria do nowego auta, którym poruszasz się na co dzień?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasady dotyczące kasacji pojazdu
Następny artykułSondy Lambda

Interesuje się samochodami i ogólnie motoryzacja od niepamiętnych czasów. Na blogu publikuje głównie o autach.