Czy opłaca się posiadać samochód mieszkając w Warszawie?

0
2575

Mieszkańcy dużych miast coraz częściej i chętniej decydują się na korzystanie z innej formy transportu niż własny samochód. Powód? Głównie koszty związane z jego eksploatacją, które nie są małe. Jakie alternatywy stwarza mieszkanie w dużym mieście?

Mieszkam w dużym mieście, w jaki sposób mogę się przemieszczać?

Komunikacja miejska to oczywiście podstawa. Chyba nikt nie wyobraża sobie stolicy bez starego, poczciwego MPK! Jednak nie wszyscy lubią korzystać z jego usług. Powód? Chyba każdy mógłby dodać coś od siebie. Tłok, ścisk, szczególnie w godzinach szczytu, to dla niejednej osoby zbyt duże wyzwanie. Doskonałą alternatywą jest rower lub coraz popularniejsze hulajnogi, jednak z tego rozwiązania nie da się korzystać przez cały rok. Pogoda może pokrzyżować nasze plany samodzielnego przemieszczania. Niektórzy twierdzą, że nie widzą innej możliwości przemieszczania się po mieście jak własny samochód. Owszem, jest to niezaprzeczalna wygoda. Jednak czy rozwiązanie to jest ekonomiczne? I czy w dużych miastach, takich jak Warszawa, faktycznie trzeba inwestować we własny samochód żeby uniknąć podróżowania komunikacją miejską?

Auta na minuty

Od jakiegoś czasu, chyba już każde duże miasto, może cieszyć się usługą auta na minuty. Cóż to takiego i jak to działa? Otóż jest to doskonała alternatywa dla posiadania własnego auta. Wystarczy zainstalować aplikację, wybrać dostępny samochód w lokalizacji, która nas interesuje i właściwie gotowe. Wystarczy wsiąść i jechać. A oddać auto można właściwie wszędzie. 4mobility.pl umożliwia wypożyczenie auta zawsze tam, gdzie jest ono potrzebne. Takie rozwiązanie ma naprawdę dużo zalet. Jako główne atuty wskazuje się zdecydowanie niższe koszty, gdyż za wypożyczone auto płacimy tylko wtedy, kiedy realnie z niego korzystamy. Do tego, nie musimy pilnować terminów przeglądów, nie musimy martwić się do kiedy jest ważne ubezpieczenie OC etc. W dużych miastach sieć wypożyczalni jest na tyle rozwinięta, że wiele osób zamiast kupować własny samochód, decyduje się na korzystanie z wypożyczalni wtedy, kiedy jest im to potrzebne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]